MENU

 

 

Blog

Czyszczenie mebli chłodniczych - charakterystyka usługi

Pomimo panującej w nich niskiej temperatury, która według mylnego poglądu całkowicie chroni przed rozwojem bakterii, meble chłodnicze wymagają regularnego i bardzo dokładnego czyszczenia. Dotyczy to m.in. regałów, szaf oraz witryn, które możemy znaleźć w supermarketach, cukierniach, kawiarniach i restauracjach. Dlaczego tak ważne jest dbanie o ich stan wewnątrz oraz w jaki sposób należy to robić?

Dlaczego trzeba czyścić meble chłodnicze?

Pierwszym powodem dla którego należy dbać o meble chłodnicze jest to, że znajdują się w nich produkty spożywcze gotowe do zakupu przez klientów. Nawet jeśli artykuły te są szczelnie zapakowane, pojawiające się wokół zanieczyszczenia z pewnością nie zachęcają do kupna, a nawet mogą działać na klientów zniechęcająco. Kolejna przyczyna to troska o trwałość i prawidłowe działanie tego typu sprzętów. Osadzający się brud może doprowadzić do awarii podzespołów, co odbije się na pogorszonej wydajności, a w efekcie końcowym także na konieczności szybszej naprawy lub wymiany. Trzecim powodem jest konieczność niszczenia szkodliwych dla naszego zdrowia bakterii takich jak salmonella, listeria oraz pałeczki okrężnicy, które w meblach chłodniczych mają dobre warunki do rozmnażania się.

W jaki sposób czyści się meble chłodnicze?

Do czyszczenia takich urządzeń używa się wysokiej jakości preparatów, które radzą sobie z kilkoma problemami jednocześnie. Nie tylko powinny one usuwać kurz, warstwę tłuszczu i inne substancje odporne na wodę, ale także bakterie i grzyby. Muszą ponadto być w pełni bezpieczne dla urządzeń chłodniczych oraz dopuszczone do kontaktu z żywnością. W naszej firmie do prac związanych z czyszczeniem mebli chłodniczych stosujemy też środki bezpieczne dla środowiska, dlatego używamy preparatów na bazie wody, pozbawionych rozpuszczalników i niebezpiecznych kwasów. Posiadają one atesty Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, co świadczy o ich wysokiej jakości.

Wciąż nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę, jak wiele bakterii gromadzi się w urządzeniach chłodniczych, a nierzadko lekceważą to także właściciele lokali gastronomicznych i sklepów wielkopowierzchniowych. Rozwiązaniem jest zlecenie usług czyszczenia mebli chłodniczych zewnętrznej firmie, która posiada wiedzę i właściwe do tego celu preparaty.

Wróć do bloga
Care System Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a
60-529 Poznań
woj. wielkopolskie

telefon: 606 650 690
biuro@caresystem.pl
NIP: 782-26-91-896
KRS: 0000669252

Firmy partnerskie