MENU

 

 

Blog

Czyszczenie pieców konwekcyjnych – charakterystyka usługi

Piece konwekcyjne zyskały na popularności, głównie ze względu ma unikatową funkcję, jaką jest możliwość gotowania potraw w różnych temperaturach. Dzięki konwekcji, która jest wykorzystywana w piecykach, powietrze stale krąży w urządzeniu, a temperatura jest utrzymywana na stałym poziomie zarówno w dolnej, jak i górnej części. Jednak należy pamiętać o odpowiednim zachowaniu czystości pieca.

Odpowiednie czyszczenie pieca konwekcyjnego - krok po kroku

Przed rozpoczęciem wszelkich czynności koniecznie należy wyłączyć oraz wystudzić piec. Nie należy poddawać pieca nieostudzonego. Przede wszystkim może to być niebezpieczne dla osoby czyszczącej, ale także dla samego urządzenia. Przypływ zimnego płynu może doprowadzić do osłabienia ścian piekarnika. Dodatkowo część środków przeznaczonych do czyszczenia pieców konwekcyjnych to środki chemiczne, a te przy działaniu wysokiej temperatury zaczynają się gotować i uwalniać szkodliwe opary. Przy czyszczeniu pieca należy pamiętać również, aby urządzenie było odłączone od źródła zasilania.

 

Kolejnym krokiem jest dokładne opróżnienie kuchenki. Należy usunąć statywy oraz inne jej części. Elementy te można umieścić w zbiorniku z ciepłą wodą. Następnie konieczne jest przygotowanie roztworu – na około 4 litry wody przypada jeden kubek amoniaku. Przygotowanym roztworem należy oczyścić regały oraz inne części. Taki specyfik pozwoli na zmiękczenie zalęgającego brudu. Po całym procesie roztwór należy usunąć za pomocą zwykłego mydła lub środka czyszczącego. W tym celu najlepiej zastosować szczotkę, która pozwoli na dokładne usuniecie pozostałości.

 

Warto dokładnie sprawdzić rynek pod kątem środków specjalistycznych. Istnieje bowiem bardzo duża ilość wszelkiego rodzaju środków przygotowanych z myślą o czyszczeniu tego rodzaju pieców. Dostępne są one w postaci:

  • mleczka,
  • spray ‘u,
  • pianki.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka czyszczącego konieczne jest zapoznanie się z instrukcją użycia. 

Nowoczesne piece i funkcja czyszczenia 

Coraz więcej nowoczesnych pieców konwekcyjnych wyposażona jest w specjalną funkcję samooczyszczenia.Dzięki niej możliwe jest dokładne i skutecznie usunięcie brudu z całego urządzenia. Należy pamiętać, że regularne czyszczenie pieca konwekcyjnego pozwala na utrzymanie go w odpowiedniej kondycji przed długi czas.

Wróć do bloga
Care System Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a
60-529 Poznań
woj. wielkopolskie

telefon: 606 650 690
biuro@caresystem.pl
NIP: 782-26-91-896
KRS: 0000669252

Firmy partnerskie