MENU

 

 

Blog

Sprzątanie biur - podstawowe usługi

Warunki pracy, w tym czystość przestrzeni biurowych, mogą pozytywnie wpłynąć na wydajność pracowników. Dlatego też przedsiębiorstwa najczęściej decydują się na nawiązanie współpracy z profesjonalną firmą sprzątającą, która dba o schludność pomieszczeń. Jakie zadania są przez nią wykonywane?

Podstawowe zasady sprzątania biur

Na pracę osób oddelegowanych do uprzątnięcia biura ma wpływ oczywiście sam jego wygląd i rozwiązania w nim zastosowane. Większość nowoczesnych przestrzeni ma m.in. rozległe przeszklenia, często zasłonięte żaluzjami, pomiędzy którymi gromadzą się drobiny kurzu. W wielu biurach znajdują się także wizualnie ocieplające wnętrze wykładziny, które również będą wymagać odpowiedniego podejścia, aby wyeliminować z nich głębiej osadzone zanieczyszczenia. Po przyjrzeniu się, z czym załoga będzie mieć do czynienia, a także rozdzieleniu zadań, fachowcy mogą przejść do pracy.

Od góry do dołu

Sprzątanie powierzchni, niezależnie czy mamy do czynienia z biurami czy naszymi domami, zawsze powinno odbywać się od góry do dołu. Dzięki temu unika się wznoszenia drobin kurzu i ich ponownego osadzania się na już wymytych powierzchniach. Proces zazwyczaj rozpoczyna się od oczyszczenia lamp, sufitów, a także otworów wentylacyjnych, w których często gromadzą się zabrudzenia. Kolejnym krokiem jest zadbanie o okna i znajdujące się na nich przesłony. W tym celu stosuje się łagodne środki myjące niepozostawiające smug, a także delikatne przyrządy, najlepiej wykonane z mikrofibry, które doskonale pochłaniają brud. 

Pranie dywanów i wykładzin

W wielu biurach wciąż używa się wykładzin, które poza regularnym odkurzaniem, muszą być okresowo, co najmniej dwa razy w roku, dokładnie wyprane. Najczęściej stosuje się metody na mokro, gdy na powierzchnię aplikowane są głęboko czyszczące środki rozpuszczające brud. Po ich wchłonięciu powierzchnia oczyszczana jest za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego wydobywającego zanieczyszczenia.

Usługi sprzątania biur obejmują kilka podstawowych etapów, z których każdy powinien być przeprowadzany przy użyciu sprawdzonych i bezpiecznych dla zdrowia ludzi środków czyszczących.

Wróć do bloga
Care System Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a
60-529 Poznań
woj. wielkopolskie

telefon: 606 650 690
biuro@caresystem.pl
NIP: 782-26-91-896
KRS: 0000669252

Firmy partnerskie