MENU

 

 

Blog

Sprzątanie stref clean room

Pomieszczenia clean room to obszary o ściśle kontrolowanym poziomie zanieczyszczeń. Strefy tego typu są niezbędne w farmaceutyce, medycynie i biotechnologii. Wyobraź sobie, jak istotne jest, aby sprzęt i lekarstwa, które mają ratować życie, były nienagannie czyste – od tego zależy ludzkie zdrowie i życie. Wyobraź sobie również, jak ważne jest dbanie o porządek w takim miejscu. W jaki sposób czyścić clean room?

Clean room – priorytet: nienaganna czystość

Opary chemiczne, pył, kurz, a w szczególności bakterie – to najwięksi wrogowie pomieszczenia clean room. Często obszary tego typu są oddzielone śluzą powietrzną. Bywa również, że jest to po prostu pokój wyposażony w specjalny układ filtrów eliminujących zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu. Najwyższej jakości specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowany personel to podstawa, ale równie istotne jest dbanie o czystość takiego pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór profesjonalnej firmy sprzątającej, która zajmuje się utrzymaniem porządku w strefie clean room. Czym kierować się przy wyborze firmy świadczącej takiej usługi?

  • Certyfikaty – firma i jej dostawcy, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty sprzętu, środków czyszczących i dezynfekujących, to gwarancja bezpiecznego i rzetelnego wykonania usługi czyszczenia.
  • Sprawdzone preparaty – środki dezynfekujące muszą być ściśle dobrane do konkretnej powierzchni – w tym do ścian, sufitu i podłogi oraz dezynfekcji urządzeń laboratoryjnych. Profesjonalna firma sprzątająca sięga po doskonałe preparaty dezynfekujące, które w żaden sposób nie uszkodzą elementów wyposażenia.
  • Współpraca z firmą z branży – warto spytać, czy firma sprzątająca współpracuje z konkretną firmą szkoleniowo-konsultingową, która dba o odpowiednie przygotowanie pracowników do wykonywania pracy. Jest to bardzo duży atut – w końcu masz pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Formalne wymogi, które zawarte są w normach dotyczących wymagań higienicznych dla pomieszczeń clean room, są restrykcyjne. Dlatego nikt tak dobrze nie zadba o czystość tego obszaru – tym bardziej prywatna osoba – jak firma sprzątająca.

 

Wróć do bloga
Care System Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a
60-529 Poznań
woj. wielkopolskie

telefon: 606 650 690
biuro@caresystem.pl
NIP: 782-26-91-896
KRS: 0000669252

Firmy partnerskie